WARSZTATY i PRAKTYKA

Home WARSZTATY i PRAKTYKA
Pogłębiony trening Mindfulness & Compassion
Terminy zajęć: 19 czerwca / 26 czerwca / 3 lipca, godz. 18:30-21:00

Będą to zajęcia dla wszystkich, którzy chcą kontynuować praktykę uważności, zarówno dla absolwentów treningów MBSR i MBCT, jak i dla osób z własną praktyką medytacyjną.

Gdy uważność i współczucie stają się sposobem na życie, zauważamy coraz więcej sytuacji, w których ich potrzebujemy i w których bardzo nam się przydają. Coraz zręczniej posługujemy się tymi narzędziami, lepiej radzimy sobie z nastrojami, a nasze wewnętrzne schematy stają się dla nas bardziej widoczne. Jednak bez wspólnych praktyk z nauczycielem i grupą, bez regularnego omawiania tych doświadczeń – możemy zagubić się na tej prostej, zdawałoby się, ścieżce, głębszy poziom wymaga bowiem większej precyzji i dokładniejszych instrukcji. Zapraszamy na trzy spotkania, które będą kontynuacją naszej drogi z uważnością:

1 – Ciało (termin: 19 czerwca)
2 – Umysł (termin: 26 czerwca)
3 – Emocje (termin: 3 lipca)

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena całego treningu: 450 zł. Można również wziąć udział w pojedynczych zajęciach, których koszt wynosi: 150 zł. Istnieje możliwość płatności w ratach. Jeżeli podana kwota jest jedyną przeszkodą w podjęciu decyzji o uczestnictwie – prosimy o kontakt. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników.
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa na maila: kontakt@iuip.eu.

Otwarta praktyka uważności

Zapraszamy Was do wspólnej medytacji mindfulness! Otwartą praktykę uważności organizujemy dla Was w sobotnie przedpołudnia (w godzinach 10:30-12:00), aby dobrze zacząć weekend. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników.

Uważność (czyli mindfulness) jest sztuką świadomego życia; doświadczania rzeczywistości ”chwila po chwili”, z ciekawością, w nieosądzający sposób. Podczas naszych spotkań praktykujemy różne rodzaje medytacji pochodzące z programu MBSR (Mindfulness – Based Stress Reduction) Jona Kabat-Zinna.

Medytowanie w grupie pozwala przeżyć zupełnie inne doświadczenia, niż w domu. Jest ono pozbawione różnych „rozpraszaczy”, nie zaprzątamy sobie głowy ilością rzeczy, jaka czeka na nas w domu oraz możemy wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami spotkania.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie, ani uczestnictwo w naszych kursach. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Uważności i Psychoterapii przy ul. Klarysewskiej 49A. Prosimy zabrać ze sobą wygodne ubranie oraz ciepłe skarpety.

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena: 30 zł
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa na maila: kontakt@iuip.eu.

 

Weekendowy warsztat „Uważność w relacjach / Uważna komunikacja”
Termin: 27-28.07.2019, godz. 10:00-17:00 
Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: kontakt@iuip.eu. 

Choć wszyscy pragniemy bliskości, to bycie razem i otwarcie się na drugą osobę, nie zawsze jest łatwe. Tempo dzisiejszego życia nie sprzyja wzajemnemu, głębokiemu poznaniu siebie i swoich potrzeb. Bojąc się zranienia, często zamykamy się w sobie, budujemy mur, w którym cierpimy.

Warsztat zatytułowany „Uważność w relacjach / Uważna komunikacja” ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania i doświadczenia w jaki sposób możemy pielęgnować i umacniać delikatną materię związku partnerskiego lub innej, ważnej dla nas relacji. Dowiemy się, jak możemy zadbać o to, by rozumieć drugą osobę i samemu być zrozumianym.

W trakcie warsztatu nauczymy się uważnego dialogu, nieagresywnej komunikacji trudności, umiejętności otwierania się na siebie oraz bycia ze sobą i współodczuwania.

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla par jak i osób samotnych, chcących nauczyć się uważnej komunikacji. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników, o czym będziemy na bieżąco informować zapisane osoby. W razie pytań – prosimy o kontakt.

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena dwudniowego warsztatu: 300 zł
Kolejne terminy warsztatu: zostaną ustalone wspólnie z zainteresowanymi osobami

 

Weekendowy warsztat „Uważne radzenie sobie z trudnymi emocjami”
Termin: 6-7.07.2019, godz. 10:00-17:00 
Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: kontakt@iuip.eu. 

Emocje można traktować jako pewnego rodzaju mądrości, które pojawiają się w naszym życiu w odpowiednim momencie, by pomóc nam je przeżyć w pełni. Niestety wszyscy dobrze wiemy, jak łatwo można dać się im porwać i jakie potrafią wtedy wyrządzić spustoszenie w nas samych i w naszym otoczeniu. Jednak możemy nauczyć się do nich takiego podejścia, które sprawi, że częściej będą one naszym sprzymierzeńcem, niż wrogiem.

Podczas warsztatu będziemy badać, jak w uważny sposób można pracować z trudnymi emocjami, jakie są nasze nawykowe reakcje, jak radzić sobie gdy emocje nas porywają i jak odzyskać spokój, tak, by w bardziej adekwatny i zdrowy sposób zareagować na życiowe trudności.

Warsztat będzie się opierać głównie na bezpośrednim doświadczeniu oraz będzie zawierać elementy teoretyczne. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników, o czym będziemy na bieżąco informować zapisane osoby. W razie pytań – prosimy o kontakt.

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena dwudniowego warsztatu: 300 zł
Kolejne terminy warsztatu: zostaną ustalone wspólnie z zainteresowanymi osobami