WARSZTATY

Home WARSZTATY
Otwarta praktyka uważności
Terminy: 11 i 25 sierpnia 2018 (godz. 10:30-12:00)

Zapraszamy Was do wspólnej medytacji mindfulness! Otwartą praktykę uważności organizujemy dla Was co dwa tygodnie w soboty przed południem (w godzinach 10:30-12:00), aby dobrze zacząć weekend. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników.

Uważność (czyli mindfulness) jest sztuką świadomego życia; doświadczania rzeczywistości ”chwila po chwili”, z ciekawością, w nieosądzający sposób. Podczas naszych spotkań praktykujemy różne rodzaje medytacji pochodzące z programu MBSR (Mindfulness – Based Stress Reduction) Jona Kabat-Zinna.

Medytowanie w grupie pozwala przeżyć zupełnie inne doświadczenia, niż w domu. Jest ono pozbawione różnych “rozpraszaczy”, nie zaprzątamy sobie głowy ilością rzeczy, jaka czeka na nas w domu oraz możemy wymienić się doświadczeniami z innymi uczestnikami spotkania.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie, ani uczestnictwo w naszych kursach. Spotkanie odbędzie się w Instytucie Uważności i Psychoterapii przy ul. Klarysewskiej 49A. Prosimy zabrać ze sobą wygodne ubranie oraz ciepłe skarpety.

Cena: 30 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa na maila: kontakt@iuip.eu.

 

Medytacje na Wiśle
Terminy: 1, 22 i 29 lipca 2018 (godz. 11:00-12:30)

Rzeka, oddech, przestrzeń. Zapraszamy w letnie, niedzielne poranki na wspólną medytację w niezwykłym otoczeniu. Spotkania odbywają się na iBarce zacumowanej nad Wisłą przy Przystani Nowa Fala.

W programie różne techniki medytacyjne, kontemplacje, rozmowy o praktyce. Każde spotkanie będzie nieco inne, będziemy uważnie patrzeć, słuchać, czuć, otwierając się zmysłami na to co wewnątrz i na zewnątrz, stopniowo przechodząc od prostszych, do coraz bardziej głębokich medytacji.

Spotkanie prowadzi Filip Kołodziejczyk, psycholog, psychoterapeuta i jeden z pierwszych nauczycieli uważności (mindfulness) w Polsce. Spotkania są owocem współpracy InfoBarki oraz Instytutu Uważności i Psychoterapii.

Cena: 40 zł.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o rezerwację miejsc na maila: kontakt@infobarka.pl.

 

Warsztat „Uważne radzenie sobie z trudnymi emocjami”
Termin: 28-29 lipca 2018 (godz. 10:00-17:00)
Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: kontakt@iuip.eu. 

Emocje można traktować jako pewnego rodzaju mądrości, które pojawiają się w naszym życiu w odpowiednim momencie, by pomóc nam je przeżyć w pełni. Niestety wszyscy dobrze wiemy, jak łatwo można dać się im porwać i jakie potrafią wtedy wyrządzić spustoszenie w nas samych i w naszym otoczeniu. Jednak możemy nauczyć się do nich takiego podejścia, które sprawi, że częściej będą one naszym sprzymierzeńcem, niż wrogiem.

Podczas warsztatu będziemy badać, jak w uważny sposób można pracować z trudnymi emocjami, jakie są nasze nawykowe reakcje, jak radzić sobie gdy emocje nas porywają i jak odzyskać spokój, tak, by w bardziej adekwatny i zdrowy sposób zareagować na życiowe trudności.

Warsztat będzie się opierać głównie na bezpośrednim doświadczeniu oraz będzie zawierać elementy teoretyczne. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników, o czym będziemy na bieżąco informować zapisane osoby. W razie pytań – prosimy o kontakt.

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena dwudniowego warsztatu: 300 zł
Kolejne terminy warsztatu: zostaną ustalone wspólnie z zainteresowanymi osobami

 

Warsztat „Uważność w relacjach / Uważna komunikacja”
Termin: 4-5 sierpnia sierpnia 2018 (godz. 10:00-17:00)
Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: kontakt@iuip.eu. 

Choć wszyscy pragniemy bliskości, to bycie razem i otwarcie się na drugą osobę, nie zawsze jest łatwe. Tempo dzisiejszego życia nie sprzyja wzajemnemu, głębokiemu poznaniu siebie i swoich potrzeb. Bojąc się zranienia, często zamykamy się w sobie, budujemy mur, w którym cierpimy.

Warsztat zatytułowany „Uważność w relacjach / Uważna komunikacja” ma na celu umożliwienie uczestnikom poznania i doświadczenia w jaki sposób możemy pielęgnować i umacniać delikatną materię związku partnerskiego lub innej, ważnej dla nas relacji. Dowiemy się, jak możemy zadbać o to, by rozumieć drugą osobę i samemu być zrozumianym.

W trakcie warsztatu nauczymy się uważnego dialogu, nieagresywnej komunikacji trudności, umiejętności otwierania się na siebie oraz bycia ze sobą i współodczuwania.

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla par jak i osób samotnych, chcących nauczyć się uważnej komunikacji. Aby zajęcia się odbyły – konieczne jest zebranie wystarczającej ilości uczestników, o czym będziemy na bieżąco informować zapisane osoby. W razie pytań – prosimy o kontakt.

Prowadzący: Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness
Cena dwudniowego warsztatu: 300 zł
Kolejne terminy warsztatu: zostaną ustalone wspólnie z zainteresowanymi osobami