Odosobnienie Mindfulness

Home Odosobnienie Mindfulness

Zapraszamy Cię wzięcia udziału w 2-dniowym odosobnieniu z mindfulness w środku miasta! Nie musisz wyjeżdżać z Warszawy!

 

Zadbaj o siebie i spędź z nami dwudniowe odosobnienie w cichej, kojącej i zabytkowej okolicy warszawskiej Starej Sadyby. Podczas odosobnienia zapoznamy się z praktyką mindfulness oraz z takimi ćwiczeniami jak m.in. „bycie z oddechem”, „medytacja z dźwiękiem”, „skanowanie ciała”, czy „uważne chodzenie”. Będziemy medytować, ćwiczyć jogę, spacerować i słuchać wykładów.

Czasem trudno jest podarować sobie choćby krótki wyjazd, który mógłby nam dać głębszy wgląd w to, co teraz się z nami dzieje. W to, co chcemy osiągnąć, gdy ziemia i nasze wnętrze będzie gotowe na zmiany.

Mindfulness (czyli uważność), jest byciem w pełnym kontakcie z sobą i otoczeniem, polega na doświadczaniu obecnej chwili w świadomy, nieosądzający sposób. Praktyka mindfulness jest szczególnie korzystna dla osób, które przeżywają w swoim życiu stres, chorują na depresję lub po prostu chcą zatrzymać się, by pogłębiać przeżywanie „tu i teraz” w pełni własnego doświadczenia.

 

PRZEBIEG:
Odosobnienie rozpocznie się w piątek wieczorem. Po rejestracji uczestników zaprosimy wszystkich na wykład wprowadzający do uważności i medytacji. W sobotę i niedzielę w programie mamy przygotowane dla Was między innymi: medytacje, zajęcia jogi, zajęcia body-scan, indywidualne rozmowy, pracę w parach oraz znajdziemy także czas na wiosenne spacery.

Catering zapewni nam restauracja “Kuchnia Funkcjonalna”. Ich zdrowe menu nawiązuje do idei żywności funkcjonalnej, która ma mieć dobroczynny wpływ na cały organizm.

 

MIEJSCE:
Zajęcia odbędą się w naszym Instytucie, umiejscowionym w uroczej i zabytkowej dzielnicy Sadyba (na dolnym Mokotowie), w pobliżu Jeziorka Czerniakowskiego i rezerwatu Morysin. Wszystkim uczestnikom odosobnienia zapewniamy nocleg na miejscu (od piątku do niedzieli). Prosimy zabrać ze sobą matę lub materac do spania, śpiwór, sztućce, kubek, ciepłe i nie krępujące ruchów ubrania, kapcie i ręcznik.

Prosimy NIE zabierać: laptopów, tabletów, gazet, książek nie związanych z medytacją. Na 2 dni odosobnienia będziemy wyłączać telefony.

 

PROWADZĄCY:
Filip Kołodziejczyk – certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel Mindfulness, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Mindfulness.

 

KOSZT:
Całość warsztatu wraz z noclegiem: 350 zł + 100 zł (catering). Istnieje możliwość płatności w ratach. Jeżeli podana kwota jest jedyną przeszkodą w podjęciu decyzji o uczestnictwie – prosimy o kontakt. Cena zostanie jeszcze potwierdzona.

 

KONTAKT I ZAPISY:
Zgłoszenia prosimy przysyłać na maila: kontakt@iuip.eu.

Ilość miejsc ograniczona. O przyjęciu na odosobnienie decyduje kolejność zgłoszeń i wpłaty zaliczki w wysokości 100 zł. W razie pytań – prosimy o kontakt. Jeśli zbierze się mniej niż 8 osób, warsztat zostanie przeniesiony na inny termin.

 

Uwaga! Ten warsztat nie jest formą psychoterapii. Jeśli niepokoi Cię to, co może się wydarzyć dla Ciebie w trakcie odosobnienia lub jesteś (czy powinnaś / powinieneś) być w procesie formalnej psychoterapii – prosimy o kontakt.