Mindfulness – Trening MBSR

Trwają zapisy do nowej grupy!MBSR

Na całość treningu składa się 9 spotkań grupowych raz w tygodniu (w godz. 18:30-21:00) oraz dodatkowo kilkugodzinne spotkanie w weekend (tzw. “Dzień Uważności”). Pierwsze zajęcia mają charakter organizacyjno-zapoznawczy. Prowadzący to certyfikowany psychoterapeuta i nauczyciel mindfulness – Filip Kołodziejczyk. Całkowity koszt terapii (warsztaty + materiały) to 1200 zł.

Jeżeli podana kwota jest jedyną przeszkodą w podjęciu decyzji o uczestnictwie, prosimy o kontakt.

Kiedy? – 21 stycznia 2020 (wtorek), godz. 18:30-21:00 
Gdzie? – ul. Klarysewska 49A, Warszawa
Zapisy – Zgłoszenia prosimy przesyłać na maila: kontakt@iuip.eu

MBSR (Mindfulnes-Based Stress Reduction) czyli Program Redukcji Stresu oparty na Uważności został stworzony w 1979 roku przez prof. Jona Kabat-Zinna na Uniwersytecie Medycznym w Massachusetts.

MBSR jest obecnie popularny i dostępny prawie na całym świecie, dzięki certyfikowanym nauczycielom i wyspecjalizowanym, często oficjalnym medycznym ośrodkom  w kilkudziesięciu krajach na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych realizowany jest w ponad 250 centrach medycznych.

Trening Uważności  – wyniki badań (m in. meta-analiza Grossman, 2004 – obejmująca 64 badania empiryczne):

  • Uważność obniża fizyczne i psychiczne symptomy stresu.
  • Poprawia psychologiczne  funkcjonowanie (mental health) w obszarach jakości życia, optymizmu i pozytywnych emocji.
  • Pomaga radzić sobie z lękiem, kłopotami ze snem oraz depresyjnością.
  • W znacznym stopniu wpływa na funkcjonowanie i fizyczne (physical health) zmniejszając: ból fizyczny, objawy medyczne, fizyczne niedomaganie w różnych chorobach psychicznych i somatycznych.
  • Poprawia koncentrację i pamięć.

Wstępne dane dotyczą m in.: różnych nowotworów, cukrzycy typu II, łuszczycy, choroby niedokrwiennej serca, fibromialgii, ADHD, otyłości, napadów żarłoczności.

Menu