KADRA

Home KADRA

 Zapraszamy Cię do skorzystania z szerokiej oferty proponowanej przez Instytut Uważności i Psychoterapii, w ramach którego prowadzone są warsztaty Uważności, terapia indywidualna oraz grupowa oparte na nurcie poznawczo-behawioralnym oraz Mindfulness i Compassion.

Filip Kołodziejczyk

filip.koodziejczyk.foto_.mae_-300x260

Jestem psychologiem, trenerem, psychoterapeutą oraz certyfikowanym nauczycielem MBSR i terapeutą MBCT (http://www.institute-for-mindfulness.eu/mbct.html). Ukończyłem pierwszy w Polsce trening nauczycielski  prowadzony przez niemiecki Institute for Mindfulness Based Approches. Obecnie jestem mentorem dla nauczycieli uważności w ramach tego Instytutu.
Jestem absolwentem  magisterskich studiów o specjalizacji psychologia zdrowia i psychoterapia. Ukończyłem 4 letnie szkolenie terapeutyczne metodą psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Obecnie jestem w procesie certyfikacji.
Posiadam wieloletnią praktykę w prowadzeniu terapii indywidualnej oraz warsztatów profilaktycznych i rozwojowych min. w tematyce: Komunikacja w grupie, Uzależnienia, Autoprezentacja, Redukcja stresu, Asertywność . Mam doświadczenie zarówno w pracy z młodzieżą, jak i osobami dorosłymi. Głównym obszarem moich zainteresowań i specjalizacji jest tak zwana Trzecia Fala terapii czyli nurt psychologii poznawczo-behawioralnej (MBSR/MBCT, DBT, ACT, CMT/CFT, MCT), w którym to kierunku nieustannie się rozwijam.
Jestem Członkiem Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Mindfulness oraz Członkiem zwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.

Paweł Holas

pawel_holas

Jestem nauczycielem uważności (MBSR, MBCT, MSC), psychoterapeutą i superwizorem terapii poznawczo-behawioralnej, lekarzem psychiatrą i nauczycielem akademickim, na co dzień pracującym na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Współzałożyciel (2008r) i pierwszy prezes Polskiego Towarzystwa Mindfulness (www.mindfulness.com.pl). Uczeń Jona Kabat-Zinna twórcy MBSR, oraz Lindy Leurhapt u której w 2011 r ukończyłem kurs nauczycielski Programu Redukcji Stresu Opartego na Uważności (MBSR) oraz Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT) prowadzony w ramach IMA – Institute for Mindfulness-Based Approaches. W 2011 – 2014 r ukończyłem również kurs nauczycielski programu Uważne Samo-Współczucie (MSC, Mindful Self-Compassion). Kierownik studiów podyplomowych Uważność i współczucie. Podstawy, badania i psychoterapia na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Członek międzynarodowej grupy wypracowującej standardy szkoleniowe i etyczne podejść opartych na uważności: Mindfulness International Integrity Network.
Czytaj dalej

Jolanta Berezowska

jolanta_berezowska

Certyfikowany nauczyciel i terapeuta podejść opartych na uwaznosci Program Redukcji Stresu (MBSR) Terapii Opartej na Uważności (MBCT) certyfikowany psychoterapeuta , nauczyciel i superwizor Psychoterapii Ericksonowskiej  w Polskim Instytucie Ericksonowskim. Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor w Polskim Towarzystwie Psychiatrycznym i Polskim Towarzystwie Psychologicznym. Uczennica Ivana Miltona , ukończyła trening Mindfulness Practice in the Buddhist Tradition. Uczestnik konferencji Mindfulness : Theory andPractice oraz warsztatów prowadzonych przez Jon Kabat-Zina. Przez wiele lat pracowała w szpitalach i poradniach psychiatrycznych oraz przez 10 lat na wydziale psychologii Uniwersytety Warszawskiego. Obecnie prowadzi praktykę prywatną w ramach ktorej lączy w terapii indywidualnej , rodzinnej i par podejscie uwaznosci z innymi nurtami terapii. Prowadzi  szkolenia dla psychoterapeutów m.in. na  temat terapii zaburzen odżywiania, terapii uzaleznień, terapii traumy , terapii depresji.Wielokrotnie czynnie występowała  na konferencjach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Sekcje Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz na Międzynarodowych Konferencjach Ericksonowskich. Prowadzi działalność popularyzowania Psychoterapii i uważności w mediach.

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI:

Michael Sanderson

Urodził się w Londynie. Z wykształcenia humanista i ekonomista (MBA, Wharton School, University of Pennsylvania USA i York University, UK).
Od 22 lat mieszka w Polsce. Od ponad 10 lat praktykuje medytację Mindfulness, uczestnicząc w warsztatach i odosobnieniach medytacji buddyjskiej i chrześcijańskiej, współprowadząc grupy praktykujące Mindfulness.
Kursy MBSR (Mindfulness Based Stress Reduction) prowadzi od 2011r. Certyfikowany przez IMA, (Niemcy). Jest jednym z najbardziej doświadczonych nauczycieli Mindfulness w Polsce: ponad 600 godzin prowadzonych zajęć Mindfulness, w tym 30 kursów MBSR (dla uczestników indywidualnych, nauczycieli szkolnych, pracowników podziemnych) i kursy “.b” dla młodzieży.

Nauczyciele:

  • Thich Nhat Hanh – poeta, myśliciel, mnich buddyjski; autor kilkudziesięciu książek o sztuce życia w realiach współczesnego społeczeństwa Zachodu
  • Linda Lehrhaupt – nauczycielka Tai Chi, Mindfulness i buddyzmu zen; założycielka jednej z pierwszych instytucji szkoleniowych dla nauczycieli Mindfulness
  • córki – Emma i Ada.

Jego pasją jest komunikacja w różnych językach – zarówno werbalnych jak i wizualnych (sztuka, architektura, projektowanie wnętrz).
Wolny czas lubi spędzać z przyjaciółmi na wsi, na Warmii.

Cezary Skura

Cezary_SkuraCezary Skura, 41 lat. Jestem psychologiem społecznym, absolwentem Uniwersytetu SWPS (także specjalność: psychoterapia i psychologii twórczości). Odbyłem szkolenie nauczycielskie dla trenerów/nauczycieli MBSR/MBCT, według programu The Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech, pod kierownictwem Lindy Leurhapt. Jestem członkiem komisji etyki Polskiego Towarzystwa Mindfulness, a także jestem członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli MBSR/MBCT. Uważnością, psychologią, psychoterapią, medytacją, czy szeroko pojętym samorozwojem zajmuję się od ok. 20 lat i w ramach tych podejść prowadzę kursy, szkolenia, warsztaty i sesje indywidualne. Jestem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego w podejściu terapii Gestalt, które to podejście bazuje między innymi na uważności “tu i teraz”.  Prowadzę kursy, szkolenia i sesje indywidualne np. jako wsparcie procesu psychoterapii. Współprowadziłem projekt “Mindfulness i akceptacja w zmianie zachowania” na Uniwersytecie SWPS, dwie edycje warsztatów otwartych w ramach koła naukowego Uniwersytetu SWPS oraz Strefy Psyche. Mam na swoim koncie wiele edycji kursów 8-tygodniowych MBSR, szereg warsztatów i sesji indywidualnych. W pracy z człowiekiem stosuję podejście holistyczne, podejście Gestalt, psychologię zorientowaną na proces POP, podejście systemowe, oraz korzystam także z innych nurtów. Bliskie jest mi podejście eklektyczne/integracyjne. Pracuję z grupami, firmami, a także indywidualnie.
Szanuję dynamiczny i specyficzny proces, który jest zawsze inny, zarówno dla określonej grupy osób jak i dla konkretnego człowieka i pracuję w odniesieniu do tego procesu. Rozumiem, że uszanowanie indywidualnej i grupowej specyfiki, pomaga mi się adekwatnie odnieść do sytuacji, czy energii z którą pracuję i skutecznie pracować nad zmianą.
Jestem także zaangażowany w praktykę medytacji w tradycji buddyzmu tybetańskiego Bon, prowadzę warszawski ośrodek w tej tradycji, gdzie jestem instruktorem medytacji, pracy z oddechem i innych metod wywodzących się z tej bogatej tradycji. Prowadzę regularne zajęcia medytacyjne w ramach tego ośrodka, organizuję warsztaty, kursy i imprezy związane z praktyką medytacji. Jestem uczniem Tenzina Wangyala Rinpoche, którego jest moim głównym nauczycielem, choć uczę się także od innych, zarówno wschodnich jak i zachodnich nauczycieli.  Od wielu lat mam więc okazję przyglądać się i uczyć uważności, medytacji, zarówno w aspekcie konkretnych tradycji duchowych, jak i w aspekcie uniwersalnym, takim jak np. Mindfulness. Bardzo zajmuje mnie odnajdywanie i uczenie uniwersalnych metod, czy technik, które są wspólne dla wszystkich ludzi, niezależnie od tradycji, a które to dają zręczne środki do rozwoju, pracy z problemami, odkrywania naturalnego potencjału człowieka czy oferują metody prowadzące do wyzwolenia się od cierpienia, pozwalając żyć szczęśliwiej i pełniej. Pracuję z ciałem, oddechem, energetyką człowieka, umysłem, i uczę sprawdzonych metod w tych obszarach. Przebyłem kurs pracy z ciałem, elementów Shiatsu z Claudią Berettą z Włoch i podstawowy poziom systemu Shiatsu u Ani Litkie i Ewy Tarasewicz. Posiadam dyplom masażysty, w zakresie różnych form masażu i podstaw akupresury. Interesuję się szeroko pojętą twórczością, i posiadam uprawnienia do prowadzenia treningów twórczości oraz diagnozy twórczości.
Mam za sobą wiele warsztatów z zakresu pracy psychologicznej, pracy z ciałem, psychoterapii, wieloletnią psychoterapię własną w formie grupowej i indywidualnej oraz ponad 17 lat doświadczenia w praktyce medytacji pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, zarówno z tradycji wschodnich jak i zachodnich. Cenię sobie równowagę w życiu, spokój, szeroko pojęty rozwój osobisty i poczucie humoru. Interesuję się także sportem, sztukami walki, ćwiczę jogę, uwielbiam muzykę, przyrodę i wszystko co lata ;).